Intra si tu !

august 04, 2012

DINAMO A CASTIGAT SUPERCUPA ROMANIEI!

0 comentarii

Desi aseara in Bucuresti au fost 35 de grade, tribunele au parut un litoral abstract: bermude si slapi, fani rsstigniti de canicula pe fundalul ros-galben al arenei. CFR experta in “decisive” cu 3 Cupe si doua Supercupe a cam scartait, iar Dinamo un amestec de varste, dueluri in culise si grefe senegaleze a reusit ceea ce multi nu credeau ca este posibil, sa castige Supercupa Romaniei!

“Cainii” au revenit de la 0-1 in repriza secunda, au condus in prelungiri dar clujenii au egalat la 2 peste doar doua minute. Greseli mari de arbitraj, spectatori puţini dar ragusiti dupa o finala torida si exuberanta. Adica spectacol in avanpremiera sezonului, cu toata nebunia si stralucirea lui.
Meciul s-a decis la loviturile de departajare scor 4-2 pentru Dinamo in timp ce scorul dupa minutele de prelungire a fost 2-2.
Marcatorii la penalty-uri au fost Kapetanos si Muresan pentru CFR pe cand la Dinamo au inscris Alexe, Matei, C. Munteanu si Grigore.